Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Pakistanda törədilmiş terror aktı ilə əlaqədar bəyanatı
Azərbaycan Respublikası 16 dekabr tarixində Pakistanın Peşavar vilayətində məktəbdə törədilmiş və əsasən uşaqlar olmaqla, çoxlu sayda insanın ölümünə və yaralanmasına səbəb olan terror hücumlarını qəti şəkildə pisləyir.
Azərbaycan Respublikası həlak olanların ailələrinə və qardaş Pakistan xalqına dərin hüznlə baş sağlığı verir və yaralananların tezliklə sağalmasını arzu edir.
Terrorizmdən əziyyət çəkən dövlət kimi, Azərbaycan terrorizmin bütün forma və təzahürlərini pisləyir və bir daha vurğulayır ki, heç bir terror əməlinə bəraət qazandırıla bilinməz.
Azərbaycan Respublikası beynəlxalq ictimaiyyət ilə əməkdaşlıq əsnasında terrorizmə qarşı mübarizədə Pakistan hökumətinin səylərini dəstəkləməkdə əzimlidir.

Press release 18 December 2014
Statement of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the terrorist attack in the Islamic Republic of Pakistan
The Republic of Azerbaijan strongly condemns the terrorist attacks on December 16 at the public school in Peshawar, Pakistan which caused numerous deaths and injuries including many children.
The Republic of Azerbaijan expresses its heartfelt condolences and sympathy to the bereaved families and the brotherly People of Pakistan and wishes the many injured a speedy recovery.
Azerbaijan, as a country suffering from terrorism, condemns terrorism in all its forms and manifestations, and reiterates that no act of terrorism can be justified.
The Republic of Azerbaijan is determined to support the efforts of the Government of Pakistan to fight against terrorism in cooperation with the international community.