No:423/20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov və Fransa Respublikasının Xarici İşlər naziri Jan İv Lö Drian arasında baş tutmuş telefon danışığı barədə məlumatı
Bu ilin 20 noyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov və Fransa Respublikasının Xarici İşlər naziri Jan İv Lö Drian arasında telefon danışığı baş tutub.
Tərəflər bölgədəki son vəziyyət, 10 noyabr tarixli üçtərəfli bəyanatın icrası, razılaşmadan irəli gələn bir-sıra məsələlər, eləcə də humanitar məsələlərin həlli ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar. Nazirlər Dağlıq Qarabağ və ətraf rayonlarda tarixi, dini abidələrin vəziyyətinin öyrənilməsi və qorunmasının vacibliyini vurğulayıb və bu istiqamətdə əməkdaşlığın həyata keçirilməsini qeyd ediblər.

Press release 21 November 2020
No:423/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov and Minister for Europe and Foreign Affairs of the Republic of France Jean Yves Le Drian
On November 20, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with Jean Yves Le Drian, Minister for Europe and Foreign Affairs of France.
The sides exchanged their views on the latest situation in the region, the implementation of the trilateral statement of 10 November, various issues stemming from the agreement, as well as humanitarian issues. The Ministers stressed the importance of studying the situation and preservation of historical and religious monuments in Nagorno-Karabakh and surrounding districts and noted the cooperation to be realized in this regard.