No:425/25, Nazir Ceyhun Bayramovun NATO nümayəndə heyəti ilə görüşünə dair mətbuat məlumatı
6 noyabr tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ölkəmizdə səfərdə olan NATO nümayəndə heyətini qəbul edib.
Nümayəndə heyətinə Türkiyə, Yunanıstan, Macarıstan, Monteneqro, Niderland, Şimali Makedoniya, Norveç, Slovakiya, Sloveniya, İsveç, Çex, Portuqaliya, İspaniyanın NATO-dakı daimi nümayəndələri, eləcə də ABŞ və Fransanın NATO-dakı daimi nümayəndələrinin müavinləri daxildir.
Görüşdə Azərbaycan və NATO əməkdaşlıq gündəliyinin əsas aspektləri, habelə regional və beynəlxalq təhlükəsizlik məsələləri, Azərbaycan Ermənistan sülh prosesinin cari vəziyyəti və perspektivləri müzakirə olunub.
İşğal tarixi, postmünaqişə dövründə bölgədə mövcud təhlükəsizlik vəziyyətindən bəhs edən nazir Ceyhun Bayramov, Vaşinqton sammiti çərçivəsində əldə olunmuş razılıqlar və sülh perspektivləri, bölgədə nəqliyyat dəhlizləri üzrə planlar barədə səfirlərə məlumat verib. Bununla yanaşı, bölgədəki mina təhdidi diqqətə çatdırılıb.

No:425/25, Press release on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the NATO delegation
On 6 November, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov received the NATO delegation visiting our country.
The delegation includes the Permanent Representatives of Türkiye, Greece, Hungary, Montenegro, the Netherlands, North Macedonia, Norway, Slovakia, Slovenia, Sweden, the Czech Republic, Portugal and Spain to NATO, as well as the Deputy Permanent Representatives of the United States and France to NATO.
During the meeting, key aspects of the Azerbaijan-NATO cooperation agenda, as well as regional and international security issues, and the current state and prospects of the Azerbaijan-Armenia peace process were discussed.
Minister Jeyhun Bayramov, speaking about the history of occupation and the existing security situation in the region in the post-conflict period, informed the ambassadors about the agreements reached within the framework of the Washington Summit, peace prospects, and plans regarding transport corridors in the region. In addition, the mine threat in the region was highlighted.