No:101/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Lüksemburq xarici işlər nazirinin Azərbaycanın Dağlıq Qarabağ bölgəsi ilə bağlı suala verdiyi cavabına dair şərhi
Lüksemburq xarici işlər naziri Jan Asselborn ilk dəfə deyil ki, Azərbaycan ilə bağlı qərəzli, tamamilə əsassız və bölgədə sülh və sabitliyin təmin olunmasına xidmət etməyən bəyanatlarla çıxış edir.
Lüksemburq Parlamentinin üzvünün suallarına cavabında Jan Asselbornun erməni propaqandasının tezislərini təkrarladığı diqqətdən yayınmır.
Yaxşı olardı ki, Lüksemburq xarici işlər naziri digər bölgələrdəki vəziyyətlə bağlı açıqlama vermədən öncə təmsil etdiyi ölkənin etibarlılığına xələl gətirməmək adına ən azı mövcud həqiqətlərlə tanış olsun.

No:101/21, Commentary of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the answer of the Minister of Foreign Affairs of Luxembourg to the question on the Nagorno-Karabakh region of Azerbaijan
This is not the first time that Luxembourg's Foreign Minister Jean Asselborn has made biased, completely unfounded statements about Azerbaijan that do not serve to ensure peace and stability in the region.
In response to questions from a member of the Luxembourg Parliament, Jean Asselborn repeated the thesis of Armenian propaganda.
Before commenting on the situation in other regions, it would be good for the Luxembourg Foreign Minister to at least get acquainted with the facts so as not to jeopardize the credibility of his country.