No:047/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat Xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə ABŞ-ın Avropa və Avrasiya məsələləri üzrə Dövlət Katibinin köməkçisi vəzifəsini icra edən Filip Riker ilə telefon danışığı
8 fevral 2021-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov ilə ABŞ-ın Avropa və Avrasiya məsələləri üzrə Dövlət Katibinin köməkçisi vəzifəsini icra edən Filip Riker arasında telefon danışığı baş tutub.
Tərəflər bölgədə mövcud olan cari vəziyyəti, o cümlədən 10 noyabr 2020-ci il və 11 yanvar 2021-ci il tarixli üçtərəfli bəyanatların icrası ilə bağlı məsələləri müzakirə ediblər.

No:047/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between the Foreign Minister Jeyhun Bayramov and the U.S. Acting Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Philip T. Reeker
On February 8, 2021 Minister of Foreign Affairs Jeyhun Bayramov held a telephone conversation with the U.S. Acting Assistant Secretary of State for European and Eurasian Affairs Philip T. Reeker.
The Ministers discussed the current situation in the region, including the implementation of the trilateral statements of November 10, 2020 and January 11, 2021.