No:022/21, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyi Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Türkmənistana səfərinə dair məlumatı
Bu ilin 21 yanvar tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkmənistana səfəri baş tutub.
Səfər çərçivəsində Xəzər dənizində “Dostluq” yatağının hidrogen resurslarının birgə kəşfiyyatı və istismarı üzrə Azərbaycan Respublikası Hökuməti və Türkmənistan Hökuməti arasında Anlaşma Memorandumu hər iki ölkənin xarici işlər nazirləri tərəfindən imzalanıb.
Səfər zamanı Türkmənistan Prezidenti cənab Qurbanqulu Berdiməhəmmədov nazir Ceyhun Bayramovu qəbul edib.
Habelə nazir Ceyhun Bayramovun Türkmənistanın xarici işlər naziri Rəşid Meredov ilə təkbətək, eləcə də nümayəndə heyətlərinin iştirakı ilə geniş tərkibdə görüşləri keçirilib.

No:022/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the visit of Minister Jeyhun Bayramov to Turkmenistan
On January 21, 2021, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov paid a visit to Turkmenistan.
During the visit, a Memorandum of Understanding between the Government of the Republic of Azerbaijan and the Government of Turkmenistan on joint exploration and exploitation of hydrogen resources of the “Dostlug” field in the Caspian Sea was signed by the Foreign Ministers of both countries.
During the visit, President of Turkmenistan Gurbanguly Berdimuhammedov received Minister Jeyhun Bayramov.
Minister Jeyhun Bayramov also met with Foreign Minister of Turkmenistan Rashid Meredov in private, as well as in an expanded format with the participation of delegations.