No:011/21, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin xarici işlər naziri cənab Ceyhun Bayramovun Pakistan İslam Respublikası Ordusunun Baş Qərargah rəisi, ordu generalı Qamar Cavid Bacva ilə görüşünə dair məlumatı
2021-ci ilin 14 yanvar tarixində Pakistana rəsmi səfəri çərçivəsində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri cənab Ceyhun Bayramov və Pakistan İslam Respublikası Ordusunun Baş Qərargah rəisi, ordu generalı Qamar Cavid Bacva arasında görüş baş tutub.
Ordu generalı Qamar Cavid Bacva Vətən müharibəsində böyük qələbəyə görə təbriklərini nazir Ceyhun Bayramovun diqqətinə çatdırdı. Pakistanın hər zaman Azərbaycanın yanında olduğunu, Azərbaycanın haqlı mövqeyini dəstəklədiyini və Pakistan ordusunun ölkəmizə verdiyi mənəvi dəstəyi və həmrəyliyi ifadə edib.
Nazir Ceyhun Bayramov təbriklərə görə təşəkkürünü bildirdi. Nazir Ermənistan-Azərbaycan münaqişəsinin həlli, 44 günlük Vətən müharibəsi, bu dövr ərzində Ermənistan tərəfindən törədilən müharibə cinayətləri, mülki insanların hədəfə çevrilməsi barədə, eləcə də bölgədə mövcud olan cari vəziyyət haqqında qarşı tərəfə ətraflı məlumat verdi. Həmçinin nazir Pakistan tərəfinə Azərbaycanın beynəlxalq hüquqa əsaslanan mövqeyini birmənalı dəstəklədiyi və nümayiş etdirdiyi mənəvi dəstəyə görə qarşı tərəfə dərin təşəkkürünü ifadə etdi.
Tərəflər hazırda Azərbaycanın azad olunmuş ərazilərində aparılan minadan təmizlənmə fəaliyyəti, bərpa və tikinti işləri, infrastruktur layihələri və digər məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi apardılar.
İki ölkə arasında əlaqələrin inkişaf etdirilməsi, o cümlədən hərbi texniki, hərbi təhsil sahələrində əməkdaşlığın davam etdirilməsinin əhəmiyyəti vurğulandı.

No:011/21, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of the Minister Jeyhun Bayramov with the Chief of Army Staff of the Islamic Republic of Pakistan, General Qamar Javed Bajwa
On January 14, 2021, during his official visit to the Islamic Republic of Pakistan, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov met with the Chief of Army Staff of the Islamic Republic of Pakistan, General Qamar Javed Bajwa.
Army General Qamar Javed Bajwa congratulated Minister Jeyhun Bayramov on the victory in the Patriotic War. He also stated that Pakistan has always stood by Azerbaijan, supported Azerbaijan's just position and the Army of Pakistan expressed its moral support and solidarity with Azerbaijan.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude for the congratulations. The Minister briefed his interlocutor on the settlement of the Armenia-Azerbaijani conflict, the 44-day Patriotic War, the war crimes committed by Armenia during this period, the targeting of civilians, as well as the current situation in the region. The Minister also expressed deep gratitude to the Pakistani side for its unequivocal support, including the moral support to Azerbaijan's position which is based on international law.
The sides exchanged views on demining activities, rehabilitation and construction works, infrastructure projects and other issues currently being carried out in the liberated territories of Azerbaijan.
The sides stressed the importance of developing relations between the two countries, including cooperation in the field of military-technical and military education areas.