No:486/20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon danışığına dair məlumatı
Bu ilin 28 dekabr tarixində Azərbaycan Respublikası xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının xarici işlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər 10 noyabr tarixli üçtərəfli bəyanatın icrası və bölgədə mövcud olan vəziyyəti müzakirə ediblər.
Tərəflər, həmçinin qarşılıqlı maraq doğuran digər regional məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.

Press release 29 December 2020
No:486/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Mevlüt Çavuşoğlu, the Minister of Foreign Affairs of Türkiye
On December 28, 2020, a telephone conversation took place between the Foreign Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu.
The Ministers discussed the implementation of the trilateral statement of 10 November, as well as the current situation in the region.