No:482/20, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə Avropa İttifaqının Qonşuluq və Genişlənmə üzrə Komissarı Oliver Varhelyi arasında telefon danışığına dair məlumatı
23 dekabr 2020-ci il tarixində Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Avropa İttifaqının (Aİ) Qonşuluq və Genişlənmə üzrə Komissarı Oliver Varhelyi ilə telefon danışığı baş tutub.
Telefon danışığı zamanı nazir Ceyhun Bayramovun Azərbaycan-Aİ Əməkdaşlıq Şurasının iclasında iştirak məqdədilə ötən həftə Brüsselə səfəri çərçivəsində keçirdiyi görüşlərin davamı olaraq, ölkəmizin Aİ ilə əməkdaşlığı, o cümlədən enerji sahəsində əməkdaşlıq məsələləri müzakirə edilib.

No:482/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on a telephone conversation between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and European Commissioner for Neighborhood and Enlargement Oliver Varhelyi
On December 23, 2020, the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the European Commissioner for Neighborhood and Enlargement Oliver Varhelyi.
During the telephone conversation, the sides discussed cooperation between Azerbaijan and the EU, including in the field of energy, following the meetings held by Minister Jeyhun Bayramov during his visit to Brussels last week to attend the Azerbaijan-EU Cooperation Council.