No:480/20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun İndoneziyanın ölkəmizə yeni təyin olunmuş səfiri Hildi Hamid ilə görüşünə dair məlumatı
22 dekabr 2020-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov İndoneziya Respublikasının Azərbaycan Respublikasına yeni təyin olunmuş səfiri Hildi Hamidin etimadnaməsinin surətini qəbul edib.
Nazir Ceyhun Bayramov Azərbaycana səfir təyin olunması münasibətilə Hildi Hamidi təbrik edib və səfirə gələcək fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. Azərbaycan və İndoneziya arasında mövcud olan dostluq münasibətlərini qeyd edən nazir, bu əlaqələrin daha da inkişaf etdirilməsi əzmində olduğumuzu vurğulayıb. Ölkələrin həm ikitərəfli müstəvidə, həm də beynəlxalq platformalarda əməkdaşlığından razılıq ifadə olunub. İndonizeyanın Azərbaycanın ərazi bütövlüyünə hər zaman nümayiş etdirdiyi dəstəyi məmnunluqla qeyd olunub.
Səfir Hildi Hamid Azərbaycan hökumətini və Azərbaycan xalqını ölkənin ərazi bütövlüyünün bərpa edilməsi və Qələbə münasibətilə təbrik edib. 10 noyabr tarixli üçtərəfli bəyanatın bölgədə sülhün təmin edilməsinə xidmət edəcəyindən inam ifadə olunub. İndoneziyanın hər zaman Azərbaycanın ərazi bütövlüyünə hörmətlə yanaşdığı və bölgədə sülhün təmin olunması üçün bundan sonra da Azərbaycanın ədalətli mövqeyini dəstəkləyəcəyi vurğulanıb.
Səfir İndoneziya xarici işlər naziri xanım Retno Marsudinin salamlarını Nazir Ceyhun Bayramova çatdırıb. O, ikitərəfli münasibətlərin daha da inkişaf etdirilməsi üçün səylərini əsirgəməyəcəyini qeyd edib.
Nazir Ceyhun Bayramov Səfirə təşəkkürünü bildirib və Xarici işlər naziri xanım Retno Marsudi ilə telefon danışığına istinad edərək İndoneziya ilə dostluq və əməkdaşlıq münasibətlərinin daha da genişləndirilməsi üçün potensialın mövcud olduğunu vurğulayıb.

Press release 23 December 2020
No:480/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Minister Jeyhun Bayramov with the newly appointed Ambassador of Indonesia to Azerbaijan Hildi Hamid
On December 22, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov received a copy of the credentials of the newly appointed Ambassador of the Republic of Indonesia to the Republic of Azerbaijan Hildi Hamid.
Minister Jeyhun Bayramov congratulated Hildi Hamid on his appointment as Ambassador to Azerbaijan and wished him success in his future endeavors. Noting the friendly relations between Azerbaijan and Indonesia, the Minister stressed that we are committed to further develop bilateral relations. The contentment was expressed on the cooperation between the two countries, both bilaterally and on international platforms. It was noted with satisfaction that Indonesia has always demonstrated its support for the territorial integrity of Azerbaijan.
Ambassador Hildi Hamid congratulated the Government and People of Azerbaijan on the restoration of territorial integrity and the Victory. The confidence was expressed that the trilateral statement dated November 10 would serve to ensure peace in the region. It was stressed that Indonesia has always respected the territorial integrity of Azerbaijan and would continue to support Azerbaijan's just position to ensure peace in the region.
The Ambassador conveyed the greetings of the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Indonesia Retno Marsudi to Minister Jeyhun Bayramov. He noted that he would spare no effort to further develop bilateral relations.
Minister Jeyhun Bayramov thanked the Ambassador and referring to a telephone conversation with Foreign Minister Retno Marsudi stressed the potential for further expansion of friendly relations and cooperation with Indonesia.