No:468/20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Xorvatiya Respublikasının xarici və Avropa işləri üzrə naziri Qordan Grliç Radman ilə telefon danışığına dair məlumatı
Cari ilin 15 dekabr tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Xorvatiya Respublikasının xarici və Avropa işləri üzrə naziri Qordan Qrliç Radman ilə telefon danışığı baş tutub.
Ceyhun Bayramov Azərbaycan torpaqlarının işğaldan azad olunması ilə nəticələnən 44 günlük Vətən Müharibəsi barədə qarşı tərəfə ətraflı məlumat verib.
Nazirlər bölgədə mövcud son vəziyyəti, eləcə də 10 noyabr 2020-ci il tarixində imzalanmış üçtərəfli bəyanatdan irəli gələn məsələlərin icrası ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar. Bu razılaşmanın icrasının bölgədə dayanıqlı sülh, təhlükəsizlik və rifahın təmin edilməsi baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb.
Nazirlər, habelə ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətlərini, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər regional və beynəlxalq məsələləri müzakirə ediblər.

Press release 16 December 2020
No:468/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of the Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign and European Affairs of the Republic of Croa
On December 15, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Croatian Minister of Foreign and European Affairs Gordan Grlić Radman.
Jeyhun Bayramov gave detailed information to the other side about the 44-day Patriotic War, which resulted in the liberation of the Azerbaijani lands.
The Ministers exchanged views on the current situation in the region, as well as the implementation of issues arising from the trilateral statement signed on November 10, 2020. The importance of the implementation of this agreement in terms of ensuring lasting peace, security and prosperity in the region was stressed.
The Ministers also discussed bilateral cooperation, as well as other regional and international issues of mutual interest.