No:452/20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov və Rusiya xarici işlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığı ilə bağlı məlumatı
Cari ilin 5 dekabr tarixində Azərbaycan Respublikasının xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov və Rusiya Federasiyasının Xarici İşlər naziri Sergey Lavrov arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər Azərbaycan, Ermənistan və Rusiya liderlərinin 10 noyabr 2020-ci il tarixində imzaladığı bəyanatdan irəli gələn məsələlərin icrası ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar.
Tərəflər, həmçinin ikitərəfli əməkdaşlıq, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər regional və beynəlxalq məsələləri müzakirə ediblər.

Press release 06 December 2020
No:452/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Sergey Lavrov, the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation
On December 5, 2020, a telephone conversation took place between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and Sergey Lavrov, the Minister of Foreign Affairs of the Russian Federation.
The Ministers exchanged their views on the implementation of the trilateral statement of 10 November, 2020 signed by the leaders of Azerbaijan, Armenia and Russia.
The sides also discussed the issues of bilateral cooperation, as well as other regional and international issues of mutual interest.