Mətbuat şərhi 05 dekabr 2020
No_451_20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Bolqarıstan Respublikasının Baş nazirinin ədliyyə islahatları üzrə müavini, xarici İşlər naziri Yeka.
Cari ilin 4 dekabr tarixində xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Bolqarıstan Respublikasının Baş nazirinin ədliyyə islahatları üzrə müavini, xarici işlər naziri Yekaterina Zaxariyeva ilə telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər bölgədə mövcud son vəziyyəti, eləcə də 10 noyabr 2020-ci il tarixində imzalanmış üçtərəfli bəyanatdan irəli gələn məsələlərin icrası ilə bağlı fikir mübadiləsi aparıblar. Bu razılaşmanın icrasının bölgədə dayanıqlı sülh, təhlükəsizlik və rifahın təmin edilməsi baxımından əhəmiyyəti vurğulanıb.
Nazirlər ikitərəfli əməkdaşlıq münasibətlərini, həmçinin beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığın genişləndirilməsi məsələlərini müzakirə ediblər.

Press release 05 December 2020
No:451/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of the Minister Jeyhun Bayramov with the Deputy Prime Minister for Judicial Reform and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Bulgaria Ekaterina Zaharieva
On December 4, 2020 Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Deputy Prime Minister for Judicial Reform and Minister of Foreign Affairs of the Republic of Bulgaria Ekaterina Zaharieva.
The Ministers exchanged views on the current situation in the region, as well as the implementation of issues arising from the trilateral statement signed on November 10, 2020. The importance of the implementation of this agreement in terms of ensuring lasting peace, security and prosperity in the region was stressed.
The ministers discussed bilateral cooperation, as well as expanding cooperation within international organizations.