Mətbuat şərhi 05 dekabr 2020
No_449_20, Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramovun Latviya Respublikasının xarici işlər naziri Edqars Rinkeviç ilə telefon danışığına dair məlumatı.
Cari ilin 4 dekabr tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Latviya Respublikasının xarici işlər naziri Edqars Rinkeviç ilə telefon danışığı baş tutub.
Nazirlər bölgədə mövcud olan son vəziyyət, 10 noyabr 2020-ci il tarixli birgə bəyanatın icrası ilə bağlı məsələlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar.
Nazirlər, həmçinin ölkələr arasında mövcud olan ikitərəfli münasibətlərdən bəhs edib və çoxtərəfli formatlarda əməkdaşlıq məsələlərini müzakirə ediblər.
Eyni zamanda, telefon danışığı zamanı Avropa İttifaqının Şərq Tərəfdaşlığı Proqramında iştirakla bağlı məsələlər nəzərdən keçirilib.

No:449/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation of Minister Jeyhun Bayramov with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Latvia Edgars Rinkēvičs
On December 4, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with Latvian Foreign Minister Edgars Rinkēvičs.
The Ministers exchanged views on the current situation in the region and the implementation of the joint statement dated November 10, 2020.
The Ministers also spoke about the existing bilateral relations between the two countries and discussed issues of cooperation in multilateral formats.
At the same time, issues related to the participation in the European Union Eastern Partnership Program were discussed during the telephone conversation.