Mətbuat şərhi 03 dekabr 2020
No:439/20, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə Özbəkistan Respublikasının xarici işlər naziri Əbdüləziz Kamilov arasında telefon danışığına dair məlumatı
2 dekabr 2020-ci il tarixində xarici işlər naziri Ceyhun Bayramovun Özbəkistan xarici işlər naziri Əbdüləziz Kamilov ilə telefon söhbəti baş tutub.
Nazirlər bölgədəki son vəziyyət ətrafında fikir mübadiləsi aparıblar. 10 noyabr tarixli birgə bəyanatda nəzərdə tutulan məsələlərin icrasının vacibliyi, eləcə də bölgədə sülh, əmin-amanlıq və təhlükəsizliyin təmin olunması baxımından bu razılaşmanın həyata keçirilməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb.
Tərəflər, həmçinin ikitərəfli əməkdaşlıq gündəliyinə daxil olan məsələləri, eləcə də qarşılıqlı maraq doğuran digər məsələləri müzakirə ediblər.

Press release 03 December 2020
No:439/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between the Minister Jeyhun Bayramov and the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov
On December 2, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Foreign Minister of Uzbekistan Abdulaziz Kamilov.
The Ministers exchanged views on the latest situation in the region. The importance of implementing the issues envisaged in the joint statement dated November 10, as well as the significance of this agreement in terms of ensuring peace, prosperity and security in the region were emphasized.
The parties also discussed the issues of bilateral cooperation agenda, as well as other issues of mutual interest.