Mətbuat şərhi 18 oktyabr 2020
No:358/20, Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin nazir Ceyhun Bayramov ilə Türkiyə Xarici İşlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu ilə telefon danışığına dair məlumatı
Bu ilin 17 oktyabr tarixində Azərbaycan Respublikası Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Türkiyə Respublikasının Xarici İşlər naziri Mevlüt Çavuşoğlu arasında telefon danışığı baş tutub.
Nazir Ceyhun Bayramov Ermənistanın Gəncəni qəddarcasına raket atəşinə tutmasını beynəlxalq humanitar hüququn və Cenevrə Konvensiyalarının kobud pozulması halı olduğunu və bunun müharibə cinayəti və insanlıq əleyhinə cinayət olduğunu qeyd edib.
Nazir Mevlüt Çavuşoğlu Ermənistanın mülki şəxsləri hədəfə alınmasını şiddətlə qınayıb və həlak olanların ailələrinə və Azərbaycan xalqına başsağlığı verib.
Nazir Ceyhun Bayramov hər zaman Azərvaycanın yanında olduğu və beynəlxalq hüquqa əsaslanan haqlı mövqeyini dəstəklədiyi üçün qardaş Türkiyəyə təşəkkürünü bildirib.

Press release 18 October 2020
No:358/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between Minister Jeyhun Bayramov and Minister of Foreign Affairs of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu
On October 17, 2020, Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with the Minister of Foreign Affairs of the Republic of Türkiye Mevlüt Çavuşoğlu.
The Ministers exchanged their views on the latest situation in the region.
Minister Jeyhun Bayramov stressed the cruel missile attack by Armenia on the city of Ganja is a gross violation of international humanitarian law and Geneva Conventions and constitutes a crime against humanity and a war crime.
Minister Mevlüt Çavuşoğlu firmly condemned Armenia’s targeting of civilians and expressed his condolences to the families of those killed and the People of Azerbaijan.
Minister Jeyhun Bayramov expressed his gratitude to brotherly Türkiye for always standing next to Azerbaijan and supporting Azerbaijan's just position based on international law.