Mətbuat şərhi 15 avqust 2020
No:217/20, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin Azərbaycandakı səfiri ilə görüşünə dair məlumatı
Bu ilin 14 avqust tarixində Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramov Birləşmiş Ərəb Əmirliklərinin (BƏƏ) Azərbaycan Respublikasındakı səfiri Məhəmməd Əhməd Hamil Əl-Qubeysi  diplomatik fəaliyyətinin başa çatması ilə əlaqədar qəbul edib.
Xarici işlər naziri Ceyhun Bayramov Azərbaycan ilə Birləşmiş Ərəb Əmirlikləri arasında əlaqələrin inkişafından məmnunluq ifadə edib. Ölkələrimiz arasında siyasi, iqtisadi, ticarət, turizm, humanitar və s. sahələrdə ikitərəfli münasibətlərin gələcək inkişaf perspektivlərinə dair fikir mübadiləsi aparılıb.
İki ölkə arasında beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində uğurlu əməkdaşlığın və qarşılıqlı dəstəyin davam etdirilməsinin önəmi qeyd olunub.
Səfir Məhəmməd Əhməd Hamil Əl-Qubeysi  Xarici İşlər naziri təyinatı ilə əlaqədar Ceyhun Bayramova səmimi təbriklərini çatdırıb. Azərbaycanda diplomatik fəaliyyəti dövründə ona göstərilən dəstəyə görə təşəkkürünü ifadə edib.
Nazir Ceyhun Bayramov səfir Məhəmməd Əhməd Hamil Əl-Qubeysinin  ikitərəfli münasibətlərin inkişafı istiqamətindəki səylərini yüksək qiymətləndirərək, ona gələcək fəaliyyətində uğurlar arzu edib.

Press release 15 August 2020
No:217/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on the meeting of Foreign Minister Jeyhun Bayramov with the Ambassador of the United Arab Emirates to the Republic of Azerbaijan
On August 14, Foreign Minister Jeyhun Bayramov received Mohamad Ahmed Hamil Al-Qubaisi, the Ambassador of the United Arab Emirates to the Republic of Azerbaijan upon the termination of his diplomatic tenure.
Foreign Minister Jeyhun Bayramov expressed satisfaction with the development of relations between Azerbaijan and the United Arab Emirates. The sides exchanged views on political, economic, trade, tourism, humanitarian, and other spheres of bilateral relations, as well as the perspectives of cooperation between the states.
The importance of the continuation of successful cooperation and mutual support of the countries within international organizations was underlined.
Ambassador Mohamad Ahmed Hamil Al-Qubaisi conveyed his congratulations to Jeyhun Bayramov with regard to his appointment as the Minister of Foreign Affairs. Further, he expressed his gratitude for the support provided to him for the implementation of his diplomatic activities in Azerbaijan.
Minister Ceyhun Bayramov highly appreciated the efforts of Ambassador Mohamad Ahmed Hamil Al-Qubaisi in the development of bilateral relations and wished him every success in his future endeavors.