No:178/20, AR XİN Mətbuat xidməti idarəsinin Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Ukrayna Xarici İşlər naziri Dmitro Kuleba ilə telefon danışığına dair məlumatı
17 iyul 2020-ci il tarixində Xarici İşlər naziri Ceyhun Bayramovun Ukrayna Xarici İşlər naziri Dmitro Kuleba ilə telefon danışığı baş tutub.
Ukrayna Xarici işlər naziri Dmitro Kuleba Azərbaycan Respublikasının Xarici İşlər naziri vəzifəsinə təyin olunması münasibətilə Ceyhun Bayramovu təbrik edib və ona fəaliyyətində uğurlar arzulayıb. Nazir Ceyhun Bayramov səmimi təbrikinə görə həmkarına təşəkkür edib.
Nazirlər ikitərəfli əməkdaşlıq əlaqələrinin hazırki səviyyəsindən məmnunluq ifadə edib və münasibətlərin bundan sonra da inkişafı etdiriləcəyini əminliklə vurğulayıblar.
Nazir Ceyhun Bayramov Ermənistan silahlı qüvvələrinin son hərbi təxribatı və Azərbaycan-Ermənistan sərhədində yaşanan gərginliklə bağlı Ukrayna XİN-i tərəfindən verilmiş ədalətli, beynəlxalq hüququn norma və prinsiplərinə əsaslanan, BMT-nin müvafiq qətnamələrinə istinad edən bəyanata görə həmkarına təşəkkürünü bildirib.

No:178/20, Information of the Press Service Department of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan on telephone conversation between Foreign Minister Jeyhun Bayramov and his Ukrainian counterpart Dmytro Kuleba
On July 17, 2020, Foreign Minister Jeyhun Bayramov had a telephone conversation with Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba.
Ukrainian Foreign Minister Dmytro Kuleba congratulated Jeyhun Bayramov on his appointment as Minister of Foreign Affairs of the Republic of Azerbaijan and wished him success in his work. Minister Jeyhun Bayramov thanked his counterpart for his sincere congratulations.
The Ministers expressed satisfaction with the current level of bilateral cooperation and stressed with confidence that relations will be further developed.
Minister Jeyhun Bayramov thanked his Ukrainian counterpart for the fair statement based on the norms and principles of international law, referring to relevant UN resolutions, made by the Ministry of Foreign Affairs of Ukraine on the recent military provocation committed by the Armenian armed forces and the tension on the Azerbaijan-Armenia border.