Mətbuat şərhi 28 aprel 2020
No:082‬/2‬0, AR Xarici İşlər Nazirliyinin Mətbuat xidməti idarəsinin Azərbaycan və Qırğızıstanın xarici işlər nazirlərinin telefon danışığına dair məlumatı
Xarici işlər naziri Elmar Məmmədyarovun Qırğızıstanın xarici işlər naziri Çingiz Aydarbekov ilə telefon danışığı baş tutub.
Söhbət zamanı tərəflər ikitərəfli və çoxtərəfli formatda mövcud əməkdaşlıq gündəliyini müzakirə ediblər.
Nazirlər mövcud vəziyyətə toxunaraq, hər iki dövlətin COVID-19 pandemiyası ilə mübarizə çərçivəsində gördüyü tədbirlər ətrafında fikir mübadiləsi aparıb və bu xüsusda, qarşılıqlı dəstək və əməkdaşkığın, təcrübə mübadiləsinin vacibliyini vurğulayıblar.
Telefon danışığı zamanı Azərbaycan və Qırğızıstanın müxtəlif beynəlxalq təşkilatlar çərçivəsində əməkdaşlığının perspektivləri müzakirə olunub və bu istiqamətdə birgə səylərin davam etdirilməsinə dair razılıq ifadə edilib.

Press release 28 April 2020
No:082‬/2‬0, Information of the Press Service Department on the MFA of the Republic of Azerbaijan on the telephone conversation between the Foreign Ministers of Azerbaijan and Kyrgyzstan
Foreign Minister Elmar Mammadyarov had a telephone conversation with the Foreign Minister of Kyrgyz Republic, Chingiz Aydarbekov.
During the conversation, the sides discussed the agenda of existing cooperation in bilateral and multilateral formats.
Touching upon the current situation, the ministers exchanged views on the measures being taken by both countries to fight the COVID-19 pandemic and emphasized the importance of mutual support, cooperation, and exchange of experience.
During the telephone conversation, the prospects of cooperation between Azerbaijan and Kyrgyzstan within various international organizations were discussed and it was agreed to continue joint efforts in this direction.